Чим обробити дерев'яний кіоск? Надійно, просто та довговічно

 Чим і як обробити дерев'яні конструкції, щоб надійно і надовго зменшити негативний вплив навколишнього середовища на деревину? Цим питанням цікавиться кожен, хто має справу з деревом. Кожен, хто будує дерев'яний будинок, кіоск, прикрашає фасад дерев'яною вагонкою і т. д.

Думаю, що найкращий спосіб, це спосіб перевірений часом. Із давніх-давен люди використовували (цілком логічно) природні матеріали, виготовлені на основі олій. Олію, виготовлену  медотом  віджиму, отримували з різних продуктів рослинництва та тваринництва. Тепер, в сучасну епоху, теж є багато видів олії та похідних матеріалів для обробки деревини. Але найбільш доступним та поширеним методом залишається захист деревини лляною олією та засобами виготовленими на її основі. Якщо коротко, то можна навести деякі характеристики лляної олії для дерева.

     ОЛІЯ ЛЛЯНА ДЛЯ ДЕРЕВА

   Призначення: засіб готовий для використання. Призначається для захисту усіх видів дерев’яних конструкцій. Підходить для обробки дерев’них фасадів, будинків, бань, альтанок. Надасть якісний та довговічний захист для  дерев’яних плотів, дахів. Всередині та ззовні приміщень.

Захисні властивості: засіб глибоко проникає в пори деревини та кристалізується (властивість притаманна лляній олії), завдяки чому деревина стає захищеною від комах, грибків, надмірної вологи. Підкреслює природню структуру волокон. Підходить для усіх порід деревини, не викликає алергічних реакцій.  

Спосіб нанесення: техніка виконання робіт із природніми маслами має ряд специфічних властивостей. При найбільш поширеному способі нанесення пропитки лляної, засіб рекомендовано підігріти до температури 40-60 градусів за цельсієм. Ретельно перемішати. Після чого обробити дерев’яну поверхню (пензликом, пульвизатором, ганчіркою методом втирання). Нанесення другого шару можливе через 24 год. Знову після обробки (через 24 год), для надання легкого блиску, поверхню потрібно ретельно витерти сухою ганчіркою. 

Також будуть цікаві інші характеристики засобів обробки деревини, виготовлених на основі лляної олії.

  

                         ПРОПИТКА ЛЛЯНА

Призначення: засіб готовий для використання. Призначається для захисту усіх видів дерев’яних конструкцій. Підходить для обробки дерев’них фасадів, будинків, бань, альтанок. Надасть якісний та довговічний захист для дерев’яних плотів, дахів. Всередині та ззовні приміщень.

Захисні властивості: засіб глибоко проникає в пори деревини та кристалізується (властивість притаманна лляній олії), завдяки чому деревина стає захищеною від комах, грибків, надмірної вологи. Підкреслює природню структуру волокон. Підходить для усіх порід деревини, не викликає алергічних реакцій.

Спосіб нанесення: техніка виконання робіт із природніми маслами має ряд специфічних властивостей. При найбільш поширеному способі нанесення пропитки лляної, засіб рекомендовано підігріти до температури 40-60 градусів за цельсієм. Ретельно перемішати. Після чого обробити дерев’яну поверхню (пензликом, пульвизатором, ганчіркою методом втирання). Нанесення другого шару можливе через 24 год. Знову після обробки (через 24 год),  для надання легкого блиску, поверхню потрібно ретельно витерти сухою ганчіркою.

Витрати: 1 л на 15-22 м кв. (залежно від поверхні).

Термін придатності: 24 міс.

Час повного висихання (залежно від умов навколишньго середовища): 3-7 діб.

 

                           МАСЛО+ВІСК

  Призначення: засіб призначений для обробки та захисту дерев’яних поверхонь.

Підходить для обробки дерев’яної вагонки, фаль-брусу, стін та стелі виконаних із дерева.

Всередині та ззовні приміщень.            

Захисні властивості: після обробки поверхня набуває водовідштовхувального єфекту, стає захищеною від шкідників, запобігає появі грибка, не піднімає ворс, збегігаючи ідеальну гладкість протягом багатьох років.

Підкреслює природню структуру деревини. Поверхня починає блищати досить потерти її м'якою тканиною. Підходить для  різних порід дерева. Натуральний, не викликає алергічних реакцій.

Спосіб нанесення: перед застосуванням перемішати засіб (масло+віск). Перед нанесенням рекомендовано підігріти до температури 40-60 градусів за цельсієм для кращого проникнення в пори деревини. Наносити засіб можна пензлем або втирати тканиною (використовувати натуральні матеріали). Після чого, через 24 год, на поверхні провести втирання залишків у структуру деревини. При потребі провести повторну обробку поверхні (для предметів, які піддаються більш інтенсивному навантаженню).

Витрати: 1 л на 15-22 м кв. (залежно від поверхні).

Термін придатності: 24 міс.

Час повного висихання (залежно від умов навколишньго середовища): 3-5 діб.

 

                             ВІСК БДЖОЛИНИЙ

                        (розріджений, для дерева)

Призначення: засіб призначений для обробки та захисту дерев’яних поверхонь.

Підходить для обробки дерев’яної вагонки, фаль-брусу, стін та стелі виконаних із дерева.

Тільки в середині приміщень.

Захисні властивості: після обробки поверхня набуває водовідштовхувального ефекту, стає захищеною від шкідників, запобігає появі грибка, не піднімає ворс, збегігаючи ідеальну гладкість протягом багатьох років. Варто підкреслити, що для реставрації старовинних меблів використовують саме віск бжолиний. Цінується завдяки своїй властивості не змінювати колір деревини, та не пересихає з роками.

Спосіб нанесення: засіб готовий для використання. Техніка виконання робіт із бджолиним воском   має ряд специфічних властивостей. При найбільш поширеному способі нанесення, віск   рекомендовано підігріти до температури 40-60 градусів за цельсієм. Після чого наносити пензлем або методом втирання. Рекомендовано через 1 год втерти залишки продукту у пори деревини.  І все, поверхня готова!

Витрати: 1 л на 15-25 м кв. (залежно від поверхні).

Термін придатності: 24 міс. (після чого засіб починає густіти).

Час висихання: 1-3 доби.