Паркетні лаки: особливості застосування

Паркетні лаки, як відомо, захищають дерев’яну підлогу від різних негативних факторів, які могли б її пошкодити з плином часу. Також є лаки для меблів, які слугують для оновлення їх вигляду. Поговоримо про особливості використання паркетних лаків.

Для підготовки до лакування підлоги потрібно мати шліфувальний папір і шліфувальну машину, а для безпосереднього нанесення - сам лак, розчинник (якщо лак не в рідкій формі, зазвичай використовується ненафтовий сольвент), широкий пензель і засоби індивідуального захисту (гумові рукавички та маска за потреби).

Підготовка поверхні (як підлоги, так і меблів) полягає у шліфуванні, під час якого знімають верхній потьмянілий шар і отримують більш природний колір. Перед покриттям лаком деревина має бути суха і очищена від пилу. Перед шліфуванням звільняють підлогу або поверхню меблів від зайвих предметів.

Далі дерево шліфують до природного кольору шліфувальною машиною та шліфувальним папером із середнім зерном, а згодом замінюють його на дрібнозерновий. Кути та інші місця, де неможливо застосувати звичайну шліфувальну машину, обробляють спеціальною машинкою. Якщо паркет старий, шліфування починають з крупнозернистого паперу, переходячи згодом до дрібнозернистого.

Після завершення процедури бажано, але не обов’язково покрити дерево антисептиком, що висихатиме 24 години і забезпечить захист від появи комах та грибків. Роботи проводять при температурі 12-25 градусів. Лише за таких умов лак добре висихає і зберігає свої декоративні властивості. Безпосередньо перед лакуванням проводять контрольне лакування – наносять тоненький шар лаку на маленьку ділянку у місці, яке важко помітити. Таким чином перевіряється відповідність відтінку лаку потрібному. Далі лак наносять широким пензлем, рухаючись за напрямком волокон деревини або ж від вікна до дверей.

Після висихання першого шару поверхню знову трохи зішліфовують, використовуючи дрібнозернистий шліфувальний папір. Ще раз очищають деревину від пилу і наносять другий шар лаку. Після його висихання у приміщеннях з високою прохідністю радять наносити третій шар.

Після виконання всіх вищезгаданих процедур деревина буде виглядати значно свіжіше і привабливіше, зросте її стійкість до хімічних і механічних навантажень. Тому пропонуємо купити безколірний лак для дерева на сайті Oak House і приступити для роботи.

На нашому сайті Ви також знайдете широкий асортимент продукції для догляду за дерев'яними виробами та їх обробки, зокрема, просочення, морилки, алкідні лаки, лляну олію, масло-віск та багато іншого. Обрати потрібну продукцію можна в каталозі.