Морилка на водній основі і суха:
відмінності та спільні риси

Для надання деревині темного відтінку часто використовується морилка на водній основі, але може бути застосована і суха морилка. Через більш темний відтінок здійснюється імітація цінних порід дерева. Згодом для досконалості морилку покривають фінішним покриттям - воском або лаком, за рахунок чого досягається тривалий ефект для захисту деревини від потенційного шкідливого впливу факторів зовнішнього середовища.

Суха морилка розводиться з розрахунком приблизно 50 грамів на 2, 5 літри води. Якщо ж потрібний не такий яскравий колір морилки, частину води збільшують. Такої кількості засобу вистачить на 8-10 м2 в залежності від характеру поверхні. Наносять морилку будь-яким зручним способом: за допомогою пензлика, валика, ганчірки або методом розпилення. Сохне вона 1-2 години при температурі вище + 5 °С.

Морилка на водній основі випускається вже в розведеному вигляді. Розведення в цьому випадку проведене за допомогою дистильованої води. Однак перед використанням така морилка вимагає ретельного перемішування для рівномірності кольору покриття. Використовують морилку лише при температурі вище 0 °С. Але тепер вже витрачають 1 л на 8-10 м2, а не як у випадку з сухою морилкою. Морилка на водній основі ідеально підходить для захисту дерева від сонячних променів - воно не буде вицвітати і втрачати колір протягом тривалого часу.

Також в морилки можуть додаватися субстативні барвники - темно-коричневий (К-11), чорний (К-20), зелений (К-09), коричневий з червонуватим відтінком (К-22), червоний (К-16) і жовтий ( К-25) пігменти. Кольори при необхідності можна легко підібрати за відповідною класифікацією, наведеною в дужках. При такому різноманітті кольорів можна знайти найбільш підходящу морилку практично під будь-яку деревину.

В даний час найбільше виробляють універсальні морилки, які підходять для всіх без винятку типів деревини. Термін зберігання при правильних умовах може бути необмеженим. Так, наприклад, при розведенні сухої морилки дистильованою водою необхідно відразу наносити її, адже в такому випадку вона досить швидко псується. Морилки не є токсичними і не викликають гострих алергічних реакцій, тому при роботі з ними не обов'язково надягати індивідуальні захисні засоби.

Після такого ґрунтовного розбору видів морилок ви вже знаєте, який засіб придбати. Постає інше питання: де купити морилку хорошої якості? Звертайтеся в компанію Oak Нouse, адже саме тут продаються якісні морилки й інші засоби для захисту дерева, які відповідають важливим товарним стандартам. Ми гарантуємо приємні ціни і відмінний результат!